Czy soki są rzeczywiście takim dobrym źródłem energii?

Czy soki są rzeczywiście takim dobrym źródłem energii?

Zapewne słyszałeś o tym, że picie świeżo wyciśniętych soków może przynosić naprawdę spore korzyści dla Twojego organizmu. Przede wszystkim może przyśpieszać utratę wagi, jak i również chronić przed chorobami. Dodatkowo warto zauważyć, że soki są bardzo pyszne i wspaniale doładują organizm witaminami.

Szybsze wchłanianie

Pijąc soki można bardzo mocno przyśpieszyć proces adaptacji poszczególnych składników odżywczych. Nie jest tutaj wymagane przeżuwanie i gryzienie tak jak w przypadku całych owoców i warzyw. Dzięki temu organizm może jeszcze łatwiej i szybciej przyswoić sobie niezbędne składniki. Warto zauważyć, że wypijając sok organizm jest w stanie też znacznie więcej przyjąć, gdyż wtedy nie musisz zapychać się warzywami, ale wypijasz ich większą ilość ze szklanki.

Dobry i spokojny sen

Kiedy dostarczasz ciału niezbędnych składników, to ono zdecydowanie może Ci się odwdzięczyć. W przypadku picia świeżych soków z warzyw wiele osób zauważyło, że odkąd codziennie piją soki, to ich jakość snu znacznie się poprawiła. Teraz sen jest mocniejszy, a oni sami lepiej wypoczęci i gotowi do pracy z samego rana.

Skupiaj się na warzywach

Warto jest tutaj tak rozłożyć proporcje, aby to warzywa stanowiły jak największy procent soku. To ważne, bowiem słodkie owoce w tym wypadku powinny stanowić uzupełnienie soku i robić w nim za słodzi. W przeciwnym razie cóż z wielu witamin w soku, skoro będzie w nim również bardzo dużo cukrów.

To może Ci się spodobać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *