Najbardziej powszechne błędy przy wyciskaniu soków cz.2

Najbardziej powszechne błędy przy wyciskaniu soków cz.2

W poprzednim artykule wskazaliśmy najbardziej popularne błędy, które popełniają niektórzy właściciele wyciskarek do soków. Dzisiaj nadal będziemy kontynuowali ten temat, bowiem jeszcze nie wszystko zostało powiedziane.

Nie wyciskaj soków na później

Zdecydowanie odradzamy wyciskanie soku „na zapas”. Zdecydowanie najlepiej jest spożywać soki od razu po ich wyciśnięciu, a już najpóźniej do 48 godzin po tym procesie. Zarówno światło, jak i również powietrze mocno wpływają na wartości odżywcze soku i zabijają substancje odżywcze. Warto zauważyć, że nawet pora spożywania takich soków nie jest bez znaczenia. Radzimy robić to rano przed śniadaniem. Wtedy też żołądek jest pusty i ma najlepsze możliwości przyswajania substancji odżywczych.

Brak wyciskarki

Z wszystkich błędów to jest brak spożywania takich świeżych soków w ogóle. Warto zastanowić się dlaczego jeszcze nie posiadasz swojej wyciskarki, która z całą pewnością pomogłaby Ci jeszcze lepiej zadbać o zdrowie. Obecnie na rynku nie brakuje wspaniałych urządzeń, dzięki którym wyciskanie soków jest bardzo proste i szybkie. Zdecydowanie radzimy Ci przemyśleć te kwestie, ponieważ z całą pewnością wyjdzie Ci to na dobre. Właśnie z tego powodu już teraz zacznij szukać, jaka wyciskarka będzie dla Ciebie absolutnie odpowiednia. Z całą pewnością spośród dostępnych na rynku produktów coś dla siebie wybierzesz. Pamiętaj, że nic tak nie wpływa na dobre samopoczucie jak witaminowa bomba energetyczna w postaci świeżego soku, który łatwo wyciśniesz w domowym zaciszu.

To może Ci się spodobać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *