Spożywanie soków a ciąża – czy warto?

Spożywanie soków a ciąża – czy warto?

Jak zapewne wiesz, w świecie fitness i zdrowego odżywiania wyciskane świeże soki zdominowały umysły wielu osób. Niemniej jednak nie brakuje wielu kobiet, które już niedługo zostaną matkami, a jednak stoją przed dylematem, czy one również mogą sobie na takie soki pozwolić. Każda z nich chciałaby jak najlepiej dla swojego dziecka.

Oczywiście nie można soków traktować jako zamiennika dla zbilansowanych posiłków. Tak więc w ciąży należy przede wszystkim jeść. Jednakże soki mogą być jednym z tych elementów, które w bardzo przyjemny sposób dostarczą Twojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Soki są jak najbardziej wskazane, ale tylko pod warunkiem, jeśli potraktujesz je jako dodatek do zdrowej i zbilansowanej diety.

Wybieraj jakościowe produkty

Warto być wybredną podczas robienia zakupów. Pamiętaj, że w ciąży dbasz nie tylko o siebie, ale również Twoje dziecko. Najlepiej jest kupować warzywa i owoce na soki u miejscowych rolników, bowiem są one zwyczajnie droższe i nie zawierają w sobie tyle sztucznych nawozów.

Co na poranne mdłości?

Jest kilka rodzajów owoców i warzyw, które mogą powodować poranne mdłości. Najlepiej unikać takich o intensywnym zapachu, bo to właśnie one są odpowiedzialne za taki stan rzeczy. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z picia soków, bowiem mogą one wspaniale uzupełniać dietę.

Soki zamiast niezdrowych napojów

Jeśli do tej pory wybierałaś niezbyt zdrowe napoje, gdzie jest pełno cukrów, to zdecydowanie zamiana ich na świeże, wyciskane soki będzie bardzo dobrym pomysłem.

To może Ci się spodobać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *